ترفندهای جستجو در گوگل

 


 

 

 

ترفندهای جستجو در گوگل

 

 

ITSI.IR - جستجو در گوگل شاید بسیار ساده به نظر بی‌آید، اما نکاتی دارد که اگر بدانید واقعا کمک حالتان می‌شوند.

 


با وارد کردن چند کلمه در نوار جستجوی گوگل قطعا نتایجی برای ما ظاهر می‌شود، نتایجی که با آن چند کلمه ارتباط دارند.

خدمات جستجوی گوگل، حتی با گسترش دیگر جنبه‌های این سرویس همچنان بر قدرت خود باقی مانده و البته دوست داشتنی‌ترین این خدمات هم محسوب می‌شوند.

همه ما روزانه از این خدمات بسیار استفاده می‌کنیم، اما نکات بسیاری وجود دارد که از آنها نمی‌دانیم. با مقاله جالب و مفید زیر همراه باشید تا در جستجوهای آینده، بهترین و نزدیکترین نتایج را داشته باشید.

عبارت‌هایی را که نمی‌خواهید جستجو شوند با علامت “-” حذف کنید

 

 

مثلا اگر می‌خواهید چیزی از آتش گرفتن جنگلهای آمازون جستجو کنید و نمی‌خواهید نتیجه جستجو شامل صفحاتی مرتبط به گوشی آمازون باشد، می‌توانید چنین تایپ کنید: Amazon fire –Kindle –phone –tv

از عبارت “OR” برای ترکیب جستجو استتفاده کنید: از این عبارت می‌توانید زمانی استفاده کنید که می‌خواهید دو نوع نتیجه متفاوت اما با اطالاعات مرتبط را بدست آورید. گوگل معمولا به حروف بزرگ و کوچک اهمیتی نمی‌دهد، اما در استفاده از این عبارت باید از حروف بزرگ استفاده کنید. یعنی مثلا اگر عبارت capital city Tennessee or Spain را جستجو کنید با نتایج جستجوی عبارت capital city Tennessee OR Spain متفاوت خواهد بود.

از کوتیشن “” برای جستجوی نتایجی دقیقا شبیه به عبارت جستجو شده استفاده کنید

مثلا اگر عبارت “Amazon in Fire” را جستجو کنید، گوگل دقیقا نتایجی را نشان می‌دهد که شامل این عبارت باشند و اگر این عبارت را بدون کوتیشن جستجو کنید، نتایج متفاوتی نشان داده خواهند شد که شامل این کلمات هستند، اما نه لزوما با این ترتیبی که شما جستجو کرده‌اید.

جستجوی گوگل خدمات دیگری هم دارد که استفاده از آنها مفید و لذت بخش است

 

 

جستجو در یک وبسایت خاص: اگر می‌خواهید از طریق گوگل نتایجی را بیابید که از یک سایت خاص گرفته شده‌اند، می‌توانید در نوار جستجوی گوگل مثلا چنین تایپ کنید: Galaxy S5:ITResan.com.

جستجوی تنها در عناوین: این روش برای جستجو در عناوین سایتها استفاده می‌شود. مثلا جستجوی عبارت grasshoppers intitle:gross، تنها سایتهایی را نشان می‌دهد که کلمه “gross” را در عنوان دارند. در مقابل استفاده از allintitle:grasshopper gross کل لینکهایی را که شامل کل عبارت می‌شوند نشان می‌دهد.

جستجوی تنها در URL ها: مثل جستجو در عناوین، می‌توانید با نوشتن عبارت inurl یا allinurl درون URL ها را جستجو کنید.

جستجوی تنهای متن: intext یا allintext به شما امکان می‌دهد که در درون متن یک وبسایت به دنبال عبارت مورد نظر خود بگردید. این دستور بر خلاف کاری که الگوریتم‌های جستجو در منظور کردن عناوین و URL ها در نتایج انجام می‌دهند است. فقط توجه کنید که عبارت را درست پس از دو نقطه و بدون فاصله تایپ کنید.

جستجوی حرفه‌ای‌تر تصاویر در Advanced Image Search

 

 

می‌توانید بسیاری از دستورات بالا را در جستجوی تصاویر نیز استفاده کنید، ولی به طور کل اگر می‌خواهید جستجوی تصویر خود را حرفه‌ای‌تر و جزئی‌تر انجام دهید به آدرس google.com/advanced_Image_search رفته و عکس خود را با در نظر گرفتن سایز، منطقه، نوع فایل و حتی رنگ جستجو کنید.

جستجوی Retro-image

 

 

گوگل از جستجوی برعکس تصاویر Backwards Search هم پشتیبانی می‌کند، این یعنی کاربر می‌تواند عکس خاصی را که دارد در گوگل آپلود کرده و اطلاعاد لازم را از آن بدست آورد. مثلا اگر تصویری از برج ایفل دارید، می‌توانید آنرا آپلود کرده و در نتایج بدست آمده اطلاعات لازم از این تصویر و برج را ببینید.

بعلاوه Backwards Search قادر است کاربر را به وب سایتهایی که این تصویر در آنها به نمایش گذاشته شده است راهنمایی کند یا تصاویری را به او نشان دهد که از نظر ظاهری شبیه به تصویر جستجو شده هستند.

برای دسترسی به این نوع جستجو به تب image search گوگل بروید و روی آیکن شبیه به دوربین که در کنار نوار جستجو تعبیه شده است کلیک کنید. از اینجاست که می‌توانید عکسی را که می‌خواهید جستجو کنید انتخاب کنید.

در نسخه‌های برزو شده کروم و فایر فاکس، کاربر این امکان را دارد که عکس مورد نظر خود را کشیده و به دورن مرورگر بی‌اندازد. اینترنت اکسپلورر اما هنوز از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند.

اگر به آدرس google.com/history بروید، اطلاعات جامع و کاملی از تاریخچه مرور خود در گوگل را می‌بینید.

 

 

این صفحه اطلاعات زیادی درباره تاریخچه جستجوی فردی‌اتان را نشان می‌دهد. مثلا می‌توانید ببینید که تا بحال چقدر از طریق گوگل به جستجو پرداخته‌اید یا اینکه مثلا چه روزهایی بیشتر و در چه زمانی این کار را انجام داده‌اید.

بعلاوه شما قادرید چیزهایی که می‌خواهید از این تاریخچه پاک کنید.

به طورکل اگر با دیدن این اطلاعات وحشت زده شدید و اصلا دلتان نمی‌خواهد گوگل رد کارهای شما را بگیرد، می‌توانید به قسمت تنظیمات رفته و این ویژگی را خاموش کنید.

انجام عملیات ریاضی در گوگل

 

 

آیا می‌دانید که می‌توانید در گوگل رندرهای پیچیده جغرافیایی هم ایجاد کنید؟ یا حتی محاسبات ساده ریاضی را انجام دهید؟ مثلا در نوار جستجو تایپ کنید 1256+289 و نتیجه را ببینید.

همچنین می‌توانید با استفاده از عبارت‌های کلامی از گوگل بخواهید که مساله‌ای را برایتان حل کند. مثلا what is 20% of 67$.

اگر هم یک نخبه ریاضی هستید می‌توانید در گوگل با استفاده از متغیرهای x و y،گرافهای سه بعدی بسازید.

گوگل یک کانورتر تمام عیار است

 

 

گوگل تقریبا امکان کانورت هرچیزی را می‌دهد. مثلا اگر بنویسید 38 Celsius in Fahrenheit نه تنها پاسخ شما را می‌دهد بلکه یک ماشین حساب تبدیل کننده تعاملی هم برای استفاده‌های آتی برایتان فراهم می‌کند.

بعلاوه مثلا می‌توانید بنویسید 17.5 millimeters in light years و پاسخ را ببینید.

قابلیت جالب و کاربردی دیگر گوگل تبدیل نرخهای رایج به یکدیگر است. در ضمن نیازی نیست که علامت پول رایج را بدانید و تنها کافیست به گونه‌ای به گوگل برسانید که منظورتان چیست: 38 dollars in Iceland ، پاسخ شما چنین خواهد بود: 38$ was equal to 4373.80 Icelandic Krona

گوگل دیکشنری هم است

 

 

شما می‌توانید از گوگل بخواهید که معنای کلماتی را که نمی‌دانید برایتان بیابد، :define یا :definition را تایپ کنید و معنی کلم و تلفظ آنرا نیز چک کنید.

 

  برگرفته از سایت  itsi.ir

http://itsi.ir/index.php/education/network-internet-training/item/10744-google-search-tips-you-need-to-learn

/ 2 نظر / 35 بازدید
دانلود آهنگ جديد

سلام دوست من [گل] وبلاگ زيبايي داري. خوشحال ميشم به منم سر بزني و آهنگ و فيلم و سريالهاي جديد رو دانلود کني [قلب] تبادل لينک هم خواستي پايه ام[چشمک] www.takahangha.com